Са Русима прави центар за лечење Теслином методом
Класична медицина обрће милијарде долара, добра је, јер ништа не лечи до краја, пацијенти деценијама пију лекове. На регенарацију ћелија утичу различите фреквенције, само треба да нађемо начин да их активирамо, јер те методе постоје хиљадама година, каже за Спутњик проф. др Бранимир Несторовић који у Београду отвара Центар за интегративну медицину.
Он додаје да је евидентно да најтеже болести најслабије лечимо, посебно карциноме, да је, колико год класична медицина пружала отпор, време за нови приступ, обнову ћелија.
„Када погледате све методе које се називају алтернативном медицином, то су све фреквенце. Терапија бојама – боје су фреквенце, терапија звуком – звук је фреквенца, хомеопатија је фреквенца одређених материја разблажених преко воде, акупунктура и рефлексотерапија, опет фреквенца. То је све једно те исто у суштини. Али наши лекари такозвану енергетску медицину уопште не уче. Уче медицину молекула, помоћу кога би да преокрену организам да почне да функционише, неће, то је компликована прича, ту има хиљаду механизама“, каже Несторовић.
Несторовић истиче да такозвана интегративна медицина подразумева и класичну, да она заправо подразумева све гране медицине. Први циљ будућег Центра биће едукација лекара, постављање темеља, да би интегративна медицина почела да се систематски учи.
Најважнији разговор с пацијентом
„У септембру путујем у Праг, Институт из Омска тамо је отворио подружницу, идем да на лицу места видим како раде. Они су ми дали понуде, што би Американци рекли, joint venture, о заједничком улагању. Имаћемо га. Предложили су да дају апарате и обуку на њима, а ја ћу да пронађем просторије и особље. Биће то млади лекари, њих неколико, који ће се одмах у старту укључити“.
На наше питање да ли ће пацијентима у будућем Центру прво мерити ниво енергије, доктор Несторовић каже да ће прво да се разговара, јер је разговор са пацијентом потпуно занемарен у савременој медицини, а у традиционалној кинеској, и не само у њој, је кључан.
„Враћамо се темељима, разговор са пацијентом је најважнији, а он је у савременој медицини потпуно занемарен“, каже Несторовић.
„Они страховито много пажње обраћају на темперамент пацијента, деле их на различите типове, према томе какав је пацијент, да ли је нервозан, да ли је „сув“ или „влажан“, од тога крећу. А то је страшно добра идеја, терапија не може да буде иста за све. Много сам причао, а нико ме од лекара не схвата озбиљно, у уџбеницима медицине немате поделу на мушкарце и жене, како се дијагностикују и лече, а то су потпуно различити организми“, истиче Несторовић.
Жене и мушкарце треба различито лечити
Он додаје да жене имају потпуно другачију хормонску равнотежу и имуни систем од мушкараца, а сви се лече истим лековима. На то ће се, каже, у Центру итекако обраћати пажња, а најважније је да се лекар врати пацијенту.
Упитан, које ће методе лечења примењивати, Несторовић каже да ће за почетак то сигурно бити хомеопатија. Центар ће заправо имати три дисциплине, ајуведску медицину, затим биорезонантну или биоинформциону и квантуну медицину.
Примењиваће се и лечење апаратима који су у примени свуда у свету. Наш саговорник каже да их већ има у Србији, да су једноставни, али да са таквим методама лечења влада поприличан хаос, јер је суштина у томе да сваком човеку одговарају различите фреквенције.
Несторовић додаје да идеја није да Центар буде комерцијалан и профитабилан;
„То ми уопште није идеја, наравно, нешто ће вероватно морати да се плати, не верујем да може баш све од спонзора да се обезбеди, али то је страшно јефтина медицина. Троши се струја, акупунктура троши игле, ако је акупресура, не троши се ништа. У суштини, све што помаже у лечењу пацијената треба да се користи, просто речено. То људи слабо разумеју“, каже он.
У Америци би ме убили или стрпали у лудницу
На крају разговора овог специјалисту педијатрије са субспецијализацијом из пулмологије и алергологије, познатог и по крајње контроверзим изјавама везаним за ковид, питали смо да ли се плаши реакција фармацеутског лобија, с обзиром да ће се бавити јефтиним лечењем.
Центар ће примењивати три дисциплине, ајуведску медицину, биорезонантну или биоинформциону и квантуну медицину. Примена хомеопатије биће на првом месту.
„Сто пута сам рекао да сам срећан човек што живим у Србији, у Америци би вероватно већ био убијен, у најмању руку би ме стрпали у лудницу. Они су јако моћан лоби, огроман је новац у игри. Фајзер је до сад зарадио 26 и по милијарди евра од вакцине против ковида, а то је само једна од компанија. Ситуација је нешто боља у Русији, они су тек пре пар година успели да откаче фармацеутску индустрију од западне“, каже Несторовић и додаје да се највише плаши отпора колега.
Иувор: Спутњик