Србима три златна одличја на светској филателистичкој изложби

На Светској филателистичкој изложби „Бостон 2026“ у Сједињеним Америчким Државама, најзначајнијем светском  филателистичком догађају ове године, српски излагачи Владимир Милић, Александар Боричић и Ратомир Живковић остварили су изузетан успех у конкуренцији најбољих експоната из целог света.

Честитке: Велики успех српских филателиста (Фотографија: Карлос Вергара)

Изложба је окупила близу 800 такмичарских експоната из више десетина земаља, представљајући сам врх светске изложбене филателије.

Србију су представљала три излагача, а сва три експоната награђена су златним одличјима: Владимир Милић – Србија 1880–1915: Три краља – Велико злато и похвала жирија (Felicitation); Александар Боричић – Поштанска историја Србије 1733–1915 – злато;Ратомир Живковић – Развој међународног ваздушног поштанског саобраћаја у Краљевини Југославији 1923–1941 – злато.

Посебан успех представља освајање Великог злата са похвалом жирија за експонат „Србија 1880–1915: Три краља“, једног од највиших признања у светској такмичарској филателији.

Чињеница да су сва три српска експоната награђена златним одличјима потврђује висок квалитет српске изложбене филателије и њен углед на међународној сцени. Ови резултати представљају наставак успешних наступа српских излагача на најзначајнијим међународним изложбама и још једну потврду да Србија припада кругу земаља које остварују врхунске резултате у светској
филателији.

Савез филателиста Србије подсећа да ће у октобру ове године у Београду бити одржана 16. национална филателистичка изложба „Србијафила“, која ће окупити највећи број домаћих и иностраних излагача у Србији током 2026. године.

Насловна фотографија: Карлос Вергара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *