Zlato i srebro za srpski tim na takmičenju u Maroku

Na međunarodnom takmičenju „Cyber Games and Digital Security Challenge“ u Maroku, koje su organizovali Savet Evrope, Interpol i nadležne institucije Kraljevine Maroko, snage je odmerilo oko 160 stručnjaka iz skoro 50 država sveta.

Pripadnici Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije i predstavnici CERT SIKT bili su deo timova koji su osvojili zlatnu i srebrnu medalju.

„Iza ekrana, algoritama i digitalnih tragova vodi se borba koja ne poznaje granice – a naši ljudi pokazali su da znanje, timski rad i vrhunska stručnost govore univerzalnim jezikom“, navodi se na Instagram stranici MUP-a.

Kada je reč o bezbednosti u digitalnom svetu – Srbija igra u samom vrhu.

Izvor:  Euronews

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *