Tri fronta protiv Srbije

Tvorci antisrpske američke kampanje, koja ima za cilj promociju tzv. nezavisnog Kosova i politiko gušenje Srbije preko zabrane privrednih aktivnosti do idućeg otimanja srskih teritorija
Piše: Marko Lopušina

Lako je primetiti da je antisrpska kampanja SAD i njenih saradnika u Srbiji prosto svedena na sve što je srpsko. Srbi, po mišljenju Bajdena, Klarka i drugih protivnika srpskog naroda, ne smeju da budu nacionalno biće, ne smeju da imaju pravo da ispoljavaju svoju etničku i nacionalnu pripadnost, jer su “genocidni narod”.

Srbima se zabranjuje da imaju svoj “srpski svet” i da imaju svoj “svesrpski sabor”.  Nacionalisti iz BiH, Severne Makedonije i Hrvatske su, na primer, vođeni optužbama koje je izrekao američki ambasador za tvorca termina “srpski svet” – okrivili srpski naroda za agresivni nacionalizam. Slična optužba je došla i posle održavanja Svesrpskog sabor au Beogradu.

Srbima je zabranjeno da saboruju, što je istorijska i tradicionalna osobina srpskog naroda i posebno Srpske pravoslavne crkve. To je diplomatkim rečima naglasio američki ambasador Kristofer Hil. Komentarišući Svesrpski sabor, ambasador Hil je rekao da je u Beogradu za vikend održan „veliki događaj, jedna posebna manifestacija, sa folklorom i ostalim stvarima koje su se dešavale“. I naglasio politički opasim tonom opomene i pretnje Srbima:

-Ali mislim da jedna stvar koju svi moraju da shvate (Srbi) jeste da je Dejton osnova teritorijalnog integriteta Bosne, teritorijalnog integriteta entiteta unutar Bosne i da ove elemente Dejtona moraju poštovati sve strane – rekao je Kristifor Hil.

Odmah potom su iz BiH došle osude da je “sabor u Beogradu bio protiv Dejtonske BiH”, da je bio provokativan, i opasan. Oni, čiji su zločinci poubijali Srbe u BiH i Hrvatskoj, poništili ih u Severnoj Makedoniji, trude se da sakriju svoje krvave ruke time što će da šire laže da su Srbi zločinci i genocidan narod.

Kampanju protiv srpskog naroda, koji se optužuje za genocid, poslednjih godina vode SAD i Velika Britanija, uz asistenciju Nemačke i nekih bivših republika SFRJ. Istovremeno Srbiji se oduzima demokratičnost u političkom delovanju, pa i pravo da Srbi glasaju za koga oni hoće. Američki ambasador je izrazio nezadovoljstvo zbog ulaska Aleksandra Vulina i Nenada Popovića u novu Vladu Srbije, jer ih verovatno smatra “ruskim ljudima”.

-Nisam siguran da su oni najbolji put napred – sumnjičav je Kristofer Hil, koji ne pominje da američke fondacije finansiraju srpsku opoziciju.

Ovo je jedna vrsta američkog pritiska, koja se poslednjih godina stalno primenjuje u obliku primedbi i napomena šta Vašingtonu nij po volji u Srbiji. Uloga SAD i samog predsednika Bajdena u pregovorima Beograda i Prištine i odnosima Vašingtona i Beograda je agresivna sa američke strane. Uostalom, od kada je Bajden u Beloj kući iz SAD neprestano stižu opomene i pretnje Srbima, i Republici Srbiji i Republici Srpskoj, zbog, opet naglašenog, “prevelikog približavanja Rusiji i Kini”.

Napad na Beograd preko Prištine i Sarajeva

Postoje najmanje tri fronta antisrpske politike SAD prema Srbiji. Prvi je pritisan i napad na zvanični Beograd, drugi je napad preko Prištine i treći napad preko Sarajeva, pod izgovorom da su Bela kuća i predsednik Džo Bajden zabrinuti za odnos Srba prema tzv. nezavinsom Kosovu i prema Dejtonskoj BiH.

-Srbija je bila suočena s frontalnim, sinhronizovanim napadom koji je utoliko opasniji što ide u tri pravca – ka Srbiji, ka Savetu Evrope povodom Kosova, ka Generalnoj skupštini UN povodom BiH.. Udar na Srbe je bio ubrzan jer se ne zna šta će se događati na izborima u SAD, ali ni u EU – smatra bivši vicepremijer Nebojša Čović.

I pojašnjava da je svaka od ovih akcija je bila opasna sama za sebe, a zajedno su triput opasnije. Smišljene su kao veliki napad Anglosaksonaca koji su odavno konstatovali da ne mogu da upravljaju Balkanom ako Srbiju ne nateraju da kleči.

-Evropa je postala kolonija Amerike, dok je krajnji cilj da Aljbin Kurti i njegova elita iz Sveta Evrope mogu da podnesu tužbu za ratnu odštetu protiv Srbije. Da mogu da ubijaju srpski narod i da otimaju imovinu SPC – naslućuje Nebojša Čović.

Sličan proces progona Srba i otimanja njihove i crkvene ikmovine sprovodi se u BiH pod patronatom SAD i Nemačke. Zato je Americi i zapadnoj Evropi potrebna Rezolucija o genocidu u Srebrenici, da bi postojala politička osnova za dalje kažnjavanje srpskog naroda.

-Scenario Zapada je nestanak srpskog folklora – izjavio je Aleksandar Vulin, kog SAD progone bez objašnjenih razloga is anatuknicom d aje bio u Moskvi kod predsednika Vadmira Putina.

Na delu je sukob svetova, Istoka i Zapada. Pred Srbijom je vreme velikih iskušenja. Srbija se nalazi u opasnosti najviše zbog osvetničkog pristupa SAD i EU prema srpskom rukovodstvu, odnosno prema srpskom narodu. Ta osveta SAD je moćna. N ezna se d ali je Džo Bajden lično naredio, ali gotovo svi američki mediji objavili su nedavno informaciju kako je “Srbija obmanula Rusiju i Ukrajini prodala oružje i municiju za 800 miliona dolara”.

U svetskoj, pa i ruskoj javnosti, odmah su postavljena neka glasna pitanja: “Zašto Srbija snabdeva Ukrajinu koja tom municijom ubija Ruse?! To su legitimna pitanja koja Rusija postavlja onome koji tvrdi da je neutralan u ovom sukobu i da je vekovni prijatelj Moskvi”. “Zašto Srbija nije prvo svoje oružje i municiju ponudila Rusiji?”

Razni komentatori slučaja rekli su da Srbija vodi kurvinsku politiku sedenja na dve stolice i da Rusija to više ne mora da trpi. Onda je stigla američka ponuda za rešenje?! Prestanak vođenja politike balansiranja i okret ka Evroatlantskom svetu: uvođenje sankcija Rusiji, nacionalizacija NIS-a, iseljenje ruske ambasade i konzulata, zatvaranje Ruskog doma i centra u Nišu.

Traži se prekid odnosa sa Rusijom

-Ako dešavanja u Ukrajini posmatramo kao frontalni sukob između Zapada i Rusije – kaže profesorka Dragana Mitrović – vidimo dva koncepta realnosti gde zapadni blok stalno vuče pogrešne poteze, a neprekidno je opsednut razaranjem. Zapadni vladari svuda seju nesreću, smrt, nestabilnost. U sudaru svetova našli smo se mi Srbi, srcem i duhom okrenuti humanijem Istoku. Srbiji pritom preporučuju da prekine odnose s Rusijom i da ekonomski ne sarađuje s Kinom. A mi (Zapad) ćemo nastaviti da vas uništavamo, da vas ekonomski podjarmljujemo, da vas politički i duhovno ponižavamo, da vam uzimamo teritorije – i budite srećni. Pritom, jeste da smo vas ubijali, ali postanite članica NATO i još recite hvala.

Politički vrh je u nekoliko navrata popustio pred udarima Vašingtona i samog predsednika Džozefa Bajdena. Priklanjao se rešenjima koja je Amerika predlagala u sporu Srbije sa Kosovom. Ispostavilo se da je to u slučaju nezakontivog ukidanja dinara kao platežnog sredstva za kosmetske Srbe, bila samo američka obmana. Dinar je ukinut, brzo i efikasno, iako su SAD obećavale dug proces razjašnjavanja i razrešavanja tog problema.

Kada se politički vrh Srbije okrenuo ka Donaldu Trampu, kandidatu za novog predsedniks SAD, zvanični Berograd je dobio nezvanočno obećanje da će “problem Kosova biti rešen”. Kako Donald Tramp voli novac i biznis, kako svaku političku akciju vodi kao poslovni čovek, predložio je Srbiji da proda zgradu bombardovanog Generalštaba njegovom rođaku, da tu napravi američki hotel.  Čim je Džo Bajden čuo za ovu političku i poslovnu kombinaciju odmah je pokrenuta antisrpska kampanja protiv rudarenja litijuma, odnosno protiv milijarderski vrednog posla u Srbiji.

Ima još četiri meseca do neovambarskih izbora novog predsednika SAD i do moguće smene Džozefa Bajdena iz Bele kuće. Zvanični Beograd se nada da će to biti kraj antisrpske kampanje SAD protiv srpskog naroda i srpskog predsednika. Neki Srbi se nadaju da će Donald Tramp, kako novi predsednik Amerike učiniti da Srbiji bude bolje.

Već se priča da će, ako Trampov rođak dobije posao da gradi američki hotel u centru Beograda, novi predsednik SAD, član Republikanske stranke Donald Tramp da izoluje i da zamrzne tzv. nezavnisno Kosovo. Da će da mu uvede blokadu takvu da Priština da bude upućena samo na srpske izlaze i na saradnju sa Srbijom, ako želi da njeni građani žive normalno i da normalno putuju u svet.

Naslovna fotografija: Prijem u američkoj ambasadi u Beogradu za Dan nezavisnosti Amerike, domaćin Kritofer Hil

(Kraj)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *